НОВИНИ

У ПАРЄ анонсували резолюцію, яка ускладнить накладання санкцій проти країн-членів

На розгляд депутатів документ планують винести в січні 2020 року.

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи підготує резолюцію, яка ускладнить механізм накладання санкцій на делегації країн-членів організації. Таке рішення ухвалили 14 листопада, передає DW із посиланням на джерела у секретаріаті ПАРЄ.

 

У документі, який обґрунтовує необхідність підготовки резолюції, пояснюється, що таким чином ПАРЄ продовжує працювати над гармонізацією діяльності органів Ради Європи. У резолюції може йтися про зміну принципу голосування щодо санкцій проти національних делегацій.

 

Зараз в ПАРЄ такі рішення приймаються простою більшістю, тоді як для ухвалення важливих рішень у Комітеті міністрів РЄ потрібна кваліфікована більшість у дві третини голосів.

 

На розгляд депутатів ПАРЄ резолюцію планують винести в січні 2020 року. Якщо парламентарі підтримають її, це стане приводом для внесення відповідних змін до регламенту Асамблеї, які ускладнять запровадження санкцій проти країн, що порушують основоположні принципи Ради Європи.

 

Нагадаємо, у 2014 році через анексію Криму Росією російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ, членів делегації виключили зі складу керівних органів Асамблеї.

 

26 червня 2019 року  ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень російської делегації без жодних обмежень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.