НОВИНИ

Пристайко допустив можливість виходу України з Мінських угод

У такому разі Київ має кілька запасних варіантів.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко допустив можливість виходу України з Мінського процесу, якщо наступна «нормандська зустріч» покаже відсутність прогресу в питанні досягнення миру. Про це він розповів в інтерв’ю BBC Україна в четвер, 14 листопада.

 

На запитання, чи допускає Пристайко вихід з Мінських домовленостей, той відповів: «Так, це можливо. Якщо ми побачимо, що цей процес йде безкінечно».

 

Пристайко зазначив, що «це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам».

 

Він додав, що якщо наступна зустріч покаже відсутність прогресу, то це поставить під сумнів можливість досягнення миру в Мінському процесі.

 

«Якщо нічого не привеземо, то логічним буде питання, наскільки цей Мінськ все ще нам потрібен», - сказав Пристайко.

 

На заувагу журналіста, що вихід з процесу може призвести до скасування санкцій Заходу проти Росії, Пристайко відповів: «Це і є ціна Мінська. Але я прошу вас не забувати, що санкції можуть бути скасовані і без виходу з Мінська. Ми можемо з вами виконувати Мінськ до кінця нашого життя і до кінця життя наших онуків, а санкції можуть бути скасовані кожні півроку».

 

У разі виходу з процесу Київ має кілька запасних варіантів. Один з них – звернення за миротворчою місією, точніше за peacekeeping – місією з підтримання миру.

 

«Цього елемента немає в Мінську, і це можливий апгрейд Мінська у новому форматі. Тобто якщо ми бачимо, що воно не спрацьовує, тоді, напевно, треба звертатися за допомогою третьої сили», - сказав Пристайко, додавши, що розмови щодо цього тривають з 2015 року, але Росія як член Радбезу ООН не дозволяла такої місії.

 

«Більше того, вони вносили свій варіант – розташувати миротворців вздовж лінії дотику. Нас це не влаштовує. А от компромісний варіант – наприклад, миротворці на лінії між Україною і Росією, - нас влаштував би», - резюмував Пристайко.

 

Також Пристайко підтвердив, що всі перешкоди для зустрічі в «нормандському форматі» зняті.

 

Нагадаємо, «нормандський формат» – це зустріч у форматі Україна – Німеччина – Франція – Росія щодо вирішення збройного конфлікту на сході України.

 

Раніше президент Володимир Зеленський окреслив три ключові питання на зустрічі «нормандського формату»: обмін «всіх на всіх», терміни розведення військ і виведення усіх військ з окупованих територій. 

 

2 жовтня канцлерка Німеччини Ангела Меркель оголосила, що зустріч «нормандської четвірки» відбудеться в Парижі.

 

За словами Зеленського, після зустрічі у «нормандському форматі» буде відома дата наступного обміну полоненими між Україною та Росією.

 

14 жовтня Пристайко повідомив, що «нормандський» саміт може відбутися в середині листопада.

 

Натомість 5 листопада Дмітрій Пєсков – прес-секретар президента РФ Владіміра Путіна – заявив, що говорити про проведення зустрічі в «нормандському форматі» до кінця року поки є передчасним.

 

12 листопада на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську «було знято всі перешкоди на шляху до зустрічі у «нормандському форматі» на найвищому рівні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.