НОВИНИ

Помічник генсека НАТО: Україні нині надважливо не відхилятися від курсу реформ

План реформування повинен бути виконаний таким чином, щоб посилити демократичні інституції, підвищити ефективність правосуддя, а оборонні структури та спроможності привести у відповідність до стандартів Альянсу.

Україні потрібно до дотримання вимог плану реформування, щоб зробити її готовою приєднатися до НАТО. Про це в інтерв’ю Тижню розповів помічник генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії, посол Таджан Ілдем.

 

Він зауважив, що план реформування повинен бути виконаний таким чином, щоб посилити демократичні інституції, підвищити ефективність правосуддя, а оборонні структури та спроможності привести у відповідність до стандартів НАТО. Країни — члени Альянсу цінують те, що останніми роками Україна взялася за проведення таких реформ. Однак, як Альянсу відомо з досвіду багатьох інших держав, на це потрібен час.

 

«Для України нині надважливо не відхилятися від курсу реформ: боротися з корупцією, посилювати правосуддя та верховенство права, використовувати переваги різних інструментів, що надаються в межах Річної національної програми або Комплексного пакета допомоги, які НАТО має для України. Ми всі згодні, що коли ви все це виконаєте, то відповідатимете вимогам приєднання до євроатлантичних інституцій і НАТО як фундаментального союзу в цьому сенсі. Отже, дотримання плану реформ допоможе перейти від прагнення до реалізації. Водночас, що важливіше, це відповідатиме очікуванням українців. Тому ви так чи інакше маєте робити це для власного народу», — сказав Ілдем.

 

Посол також підкреслив вадливість реформ у контексті надання Україні плану дій щодо членства в НАТО.

 

«Перейдімо до питання ПДЧ. Ваші прагнення відомі союзникам. Ви внесли свій курс до Конституції і формально повідомили про це Альянс. Я хотів би наголосити на тому, що, можливо, замість надмірного акценту на технічних бюрократичних вимогах варто сфокусуватися на подальшій реалізації плану реформ. Це критично важливо й про це раніше вже казав генеральний секретар», — сказав він.

 

За словами Ілдема, не можна відкладати ПДЧ для будь-якої країни, тому, щоб відбулося потенційне приєднання, має бути зустріч і діалог віч-на-віч про ПДЧ. Нам також слід розуміти, що ПДЧ потребує одностайного політичного рішення всіх країн — членів Альянсу.

 

«Чи має Україна відновити свою заявку, коли почнеться процес, як він перебігатиме і коли закінчиться — це не ті питання, на яких треба сьогодні зосереджувати всю увагу. Важливіше сфокусуватися на реформах і використанні всіх доступних інструментів, які я згадав раніше», — наголосив помічник генсека НАТО.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.