НОВИНИ

Міжнародні санкції змусили президента Сирії оголосити амністію політв’язням

31 травня через 12 тижнів масових протестів президент Сирії Башар Асад оголосив амністію політв’язням країни. Про це повідомляє видання The New York Times.

Як зазначає німецьке видання Die Zeit, такий крок Ассада є реакцією на міжнародні санкції, які нещодавно прийняли проти керівництва Сирії як ЄС та США, так і інші країни світу.

Першочергово під амністію потраплять члени «Мусульманського братства» та кількох інших політичних організацій. Водночас, згідно з сирійським виданням SANA перелік злочинів, засуджених за якими буде звільнено, не передбачає звільнення усіх протестувальників проти диктатури Башара Асада.

За даними видання Der Spiegel з березня 2011 року під час масових протесті проти сирійської влади було заарештовано більше 10 тис осіб.

«Однією з причин не звільнення демонстрантів є їх не приналежність до конкретних політичних організацій», - додає видання Die Zeit.

Водночас активісти за права людини вважають, що амністія для політв’язнів не матиме значного резонансу та не зробить великої різниці для існуючої ситуації.

«Звільнення осіб із тюрем є одномоментною дією, яка не призводить до структурних змін», - зазначив професор центру вивчення питань Близького Сходу Університету Оклахоми Джошуа Ландіс.

Як повідомлялось, від початку масових протестів проти авторитарної влади президента Сирії в країні загинули понад 350 людей, із них понад 120 протягом кількох днів у квітні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.