НОВИНИ

Місія ОБСЄ підтвердила розведення сил та засобів поблизу Петрівського

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії були присутні впродовж усього процесу розведення на ділянці №3.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні отримала повідомлення від Міністерства закордонних справ України та російських збройних формувань на Донбасі про завершення відведення сил і засобів на ділянці розведення в районі Петрівського. Про це 13 листопада повідомляється на сайті ОБСЄ. 

 

"12 листопада Місія отримала листа від збройних формувань із непідконтрольних урядові районів Донецької області з повідомленням про те, що вони завершили відведення сил і засобів із погодженої ділянки розведення в районі Петрівського. 13 листопада СММ отримала дві вербальні ноти від Міністерства закордонних справ України, в одній із яких повідомлялося про те, що Збройні сили України завершили відведення сил і засобів із погодженої ділянки розведення в районі Петрівського", - йдеться у повідомленні.


Як зазначається, Місія зафіксувала початок процесу розведення сил і засобів на ділянці розведення у районі Петрівського невдовзі після 12:00 (за східноєвропейським часом) 9 листопада, "коли військовослужбовці Збройних сил України та члени збройних формувань разом зі своєю зброєю почали залишати свої позиції та виходити за межі ділянки розведення". Команди СММ були присутні впродовж усього процесу розведення в наступні дні.

 

"У другій вербальній ноті Міністерства закордонних справ України та в згаданому листі від збройних формувань також викладено повідомлення про готовність розпочати демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення з ділянки розведення, а також вихідну інформацію та географічні координати згаданих фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення", - повідомили в СММ.


Ці повідомлення були надані Місії згідно з план-графіком, який був узгоджений Тристоронньою контактною групою 1 жовтня 2019 року та регламентує заходи з відведення сил і засобів, демонтажу фортифікаційних споруд і розмінування на ділянках розведення.

 

"У другій вербальній ноті та в згаданому листі також повідомляється про те, що демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення почнеться згідно з узгодженим план-графіком", - додали в Місії.


СММ ОБСЄ в Україні продовжує активний моніторинг і повідомлятиме про перебіг ситуації.

 

Як повідомлялося, розведення військ у районі Петрівського розпочалася 9 листопада.

 

Нагадаємо, 29 жовтня процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний) почався у районі Золотого-4 на Луганщині. 1 листопада він завершився

 

Того ж дня міністр закордонних справ Вадим Пристайко сказав, що розведення на третій ділянці (Богданівка-Петрівське) є останнім кроком до проведення "нормандського" саміту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.