НОВИНИ

Україна передає до міжнародних судів матеріали щодо «справ Хізб ут-Тахрір»

Переслідування кваліфіковані як злочини проти людяності.

Матеріали щодо кримчан у рамках російських «справ Хізб ут-Тахрір» передані в міжнародні суди. Про це в середу, 13 листопада, повідомила заступниця постпреда президента в АРК Таміла Ташева в ефірі «Крим.Реалії».

 

«Всі ці матеріали передаються в усі міжнародні судові інстанції, зокрема в Міжнародний суд ООН. Однозначно, ми кваліфікуємо дані переслідування не як нібито терористів, а в першу чергу, як переслідування їх за етичною та релігійною ознакою. Однозначно, це потрібно кваліфікувати, як злочини проти людяності», – сказала Ташева.

 

Нагадаємо, 12 листопада Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова до ув'язнення.

 

Зокрема, Мусліма Алієва засудили до 19 років, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років. Вони відбуватимуть ці терміни в колонії суворого режиму.

 

Кримчан  затримали в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їм інкримінують причетність до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.

 

12 листопада Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з рішенням суду щодо «ялтинської групи».

 

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що влада РФ продемонструвала неабияку жорстокість при засудженні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.