НОВИНИ

У ЄС підтримали плани України щодо ринку землі

Представництво організації зазначає, що реформа повинна базуватися на стандартах верховенства права.

Європейський Союз підтримує плани української влади щодо відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. Про це йдеться у заяві Представництва ЄС в Україні у Facebook

 

 

"Реформа повинна базуватися на стандартах верховенства права, прозорості, сталості та справедливості", - зазначили у Представництві. 

 

Там додали, що Євросоюз та інші міжнародні партнери готові запропонувати Україні свій досвід та підтримку у процесі реформи. 

 

"Важливо встановити гарантії відкриття ринку, щоб уникнути надмірної концентрації землі в руках кількох операторів, забезпечити справедливу систему щодо малих власників землі, які бажають продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних дрібних фермерів, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення", - пишуть у заяві. 

 

Як зазначається, у ЄС вважають, що відкриття ринку землі стане початком масштабної земельної реформи. 

 

Нагадаємо, Верховна Рада в середу, 13 листопада, розглядає законопроекти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що в Міжнародного валютного фонду немає конкретних вимог щодо запровадження ринку землі, зокрема щодо продажу землі іноземцям.

 

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про проведення земельної реформи в Україні та відкриття ринку землі 25 вересня. 

 

Як повідомили 30 вересня, запуск ринку землі з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024. 

 

Утім, більшість українців не підтримують старт ринку землі. 15 жовтня оприлюднили результати опитування, яке показало, що на умовному референдумі щодо запровадження ринку лише 25,1% проголосовали би за його старт.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.