НОВИНИ

У МВФ озвучили очікування від переговорів з українським керівництвом

У Фонді кажуть, що «залишаються деякі невирішені питання».

Міжнародний валютний фонд сподівається на досягнення швидкого результату в переговорах з українським керівництвом. Про це у вівторок, 12 листопада, розповів директор управління МВФ з питань Європи Пол Томсен «Голосу Америки».

 

«Сподіваюсь, досягнемо швидкого результату. Хоча прогрес обнадійливий, залишаються деякі невирішені питання. Побачимо», - сказав Томсен.

 

Як зазначається, важливою частиною обговорень буде очищення банківського сектору.

 

«Гадаю, за останні роки Україна дуже успішно стабілізувала макроекономіку, провадить гарну фіскальну політику, гарну монетарну політику, забезпечує незалежність центрального банку, почала очищення фінансового сектору», - додав Томсен, зауваживши, що «важливо зберегти незалежність центрального банку, досягти прогресу у фінансовому секторі, продовжити бюджетну консолідацію».

 

Однак, він відзначив певні розчарування, зокрема в питанні подолання корупції та державного управління.

 

«Україна не так добре просувається у структурних реформах. Можна сказати, що протягом останніх років розвиток подій тут розчаровував. Нас особливо непокоять питання корупції та управління, і я гадаю, що новий уряд має посилити зусилля в цій сфері», - сказав Томсен.

 

Нагадаємо, як раніше повідомляв голова Нацбанку Яків Смолій, основні аспекти в переговорах із МВФ - це ухвалення низки законопроектів, які було попередньо обговорено, держбюджет-2020, питання ринку землі.

 

14 листопада в Києві розпочне свою роботу місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом. Очікується, що місія проведе обговорення щодо нової трирічної програми розширеного кредитування. Вона має замінити програму stand by, обсяг якої становив 3,9 млрд доларів. У МВФ наголошували, що метою програми stand by було забезпечити перехідний період і допомогти зберегти здобутки в макроекономіці, поки тривали вибори і формувався новий уряд.

 

Імовірно у грудні, після переговорів, відбудеться підписання програми. У співпраці з Фондом українська сторона розраховує на трирічну програму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.