НОВИНИ

Загороднюк прокоментував арешт Марченка

Міністр оборони вважає рішення суду «необ’єктивним».

У вівторок, 12 листопада, міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що рішення суду щодо арешту генерала-майора Збройних Сил України Дмитра Марченка є необ'єктивним. Про це голова Міноборони сказав в ефірі «Армія FM».

 

«Дуже важко погодитися з таким рішенням… Під варту беруть тоді, коли є ризик, що людина буде продовжувати протиправну діяльність, або завдасть шкоди суспільству під час розслідування. Все, що ми знаємо про Дмитра – це те, що він не здатний ні на те, ні на інше...», - сказав Загороднюк.

 

Він додав, що «об'єктивно кажучи, нам здається, що це необ'єктивне рішення».

 

За словами міністра оборони, за Марченка ручалися депутати, герої України, він не переховувався від слідства і приходив на всі допити.

 

«Запобіжні заходи повинні бути адекватними ситуації. В цьому випадку ми дійсно трохи (або не трохи) здивовані цим рішенням і сподіваємося, що його (Марченка – Ред.) адвокати подадуть належну апеляцію», - резюмував Загороднюк, зауваживши, що правопорушення в ЗСУ дійсно відбуваються, існує корупція, з якою ведеться боротьба.

 

Нагадаємо, 11 листопада Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід генералу-майору, начальнику Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил Дмитру Марченку. Суд призначив два місяці тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 76,8 млн грн.

 

Марченко фігурує у провадженні щодо закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар» для ЗСУ. За попередньою змовою високопосадовці Міноборони, зокрема і Марченко, нібито закупили неякісне майно для ЗСУ за завищеними цінами. Бронежилети були браковані і прострілювалися. Всі посадовці знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі. З квітня по червень 2019 року службовці не виконали дії, які вони повинні були виконати, що призвело до закупівлі 11 тисяч неякісних бронежилетів на загальну суму близько 100 млн грн.  У провадженні також фігурують четверо чиновників головного управління ЗСУ – заступники управлінь та начальник відділу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.