НОВИНИ

У НБУ відреагували на затримання в рамках справи VAB Банку

У фінустанові заявили, що жодних затримань та обшуків у чинного керівництва Нацбанку наразі немає, водночас Яків Смолій перервав закордонне відрядження та повертається до України.

Жоден з членів правління та директорів департаментів Нацбанку не був затриманий під час слідчих дій щодо обставин видачі стабілізаційного кредиту у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк». Про це йдеться на сайті фінустанови у вівторок, 12 листопада.

 

Водночас, згідно з повідомленням, голова Національного банку Яків Смолій перервав службове закордонне відрядження та повертається до України.

 

Також у НБУ висловили обурення врученням підозри колишньому першому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку.

 

"Правління Національного банку обурене врученням підозри правоохоронними органами Олександру Писаруку, колишньому Першому заступнику Голови НБУ. Разом з першою постреволюційною командою керівництва центробанку він стояв у витоків реформи банківського сектору, завдяки якій ми сьогодні маємо здорові, прозорі та надійні банки. Олександр Писарук – професійний банкір з бездоганною репутацією, яку оцінили і в МВФ, де він працював останні три роки, і в міжнародній та вітчизняній банківській спільноті, де наш колега працював 16 років до призначення у НБУ і останній місяць", - поінформували в фінустанові.

 

Як повідомлялося, 11 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про затримання сімох осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк». Як зазначалося, ідеться про колишніх і чинних посадовців НБУ, «ВіЕйБі Банк» та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами «ВіЕйБі Банку».

 

Попередньо дії затриманих кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.

 

ЗМІ повідомляли, що один із затриманих – Олександр Писарук. Він є головою правління Райффайзен Банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.