НОВИНИ

У Польщі назвали "Північний потік-2" оплатою зброї РФ європейськими грошима

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував ЄС за підтримку будівництва газопроводу

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував країни Європейського союзу за підтримку будівництва російського газопроводу "Північного потоку-2", заявивши про вкладення ЄС в зброю Росії через трубопровід. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Financial Times.

 

"Як прямо говорять деякі люди, "Північний потік-2" - це оплата російського зброї і оборони російської нашими європейськими грошима. Це дуже сумно, коли у такого проекту є така підтримка ключових країн ЄС", - заявив він.

 

Він також зазначив, що Польща вітає співпрацю "з мирною і демократичною Росією".

 

"Ми дуже вітаємо співпрацю з мирною і демократичною Росією, але Росія не мирна і агресивна в оточенні своїх кордонів", - підсумував Моравецький.

 

Як повідомлялося, німецька правляча коаліція (Християнсько-демократичний союз / Християнсько-соціальний союз в Баварії та Соціал-демократична партія) сформулювали поправку, що могла б скасувати жорсткі директиви Євросоюзу щодо сторонніх трубопроводів у випадку "Північного потоку-2". 

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. "Північний потік-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, данська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.

 

На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід "Північний потік-2", наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні.

 

30 жовтня Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.