НОВИНИ

Суд ООН визнав свою юрисдикцію над позовом України проти РФ

Мова йде про фінансування Росією тероризму на Донбасі та дискримінації у Криму.

Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію щодо позову України проти РФ. Відповідне рішення було оголошено у п’ятницю, 8 листопада, в Гаазі, передає Укрінформ.

 

 

Зокрема, мова йде про фінансування Росією тероризму на Донбасі та дискримінації у Криму.

 

Відтак, суд дозволив застосувати до цієї справи Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Надалі Суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.

 

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

 

Звинувачення, висунуті Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; проведення у 2014 році «референдуму» у Криму; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад, обмеження на викладання української й кримськотатарської мов; заборону діяльності Меджлісу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; тиск на ЗМІ.

 

У червні 2019 Міжнародний суд ООН почав слухання справи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.