НОВИНИ

Україна ініціює оновлення угоди про асоціацію з ЄС

Переговори щодо можливих змін відбудуться 18-19 листопада у Брюсселі.

Україна хоче «точково» переглянути угоду про асоціацію Україна-Євросоюз, підписану 2014 року. Про це заявив віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба у Києві під час конференції «Торгові війни: мистецтво захисту», повідомляє Deutsche Welle у п’ятницю, 8 листопада.

 

«Оскільки світ змінюється, ринки змінюються, процеси дуже швидкі і положення угоди повинні бути актуалізовані… Ми не хочемо розібрати угоду на деталі, а потім її знову складати, бо це надзвичайно складний процес з точки зору політичних ризиків. Ми будемо точково підходити по проблемних питань і їх вирішувати», - сказав Кулеба.

 

Як зазначається, українська сторона хоче переглянути як політичну, так і економічну частину угоди.

 

За словами Кулеби, у політичній частині Київ запропонує ЄС підписати нове доповнення до угоди про асоціацію у сфері юстиції. Там йтиметься про захист персональних даних, боротьбу з корупцією, про відмивання коштів та перетин кордону. Це, на переконання України, повинно спростити вихід українських виробників на ринок ЄС.

 

Переговори щодо можливих змін угоди відбудуться 18-19 листопада у Брюсселі, де відбудеться засідання Комітету асоціації.

 

Нагадаємо, раніше оновлення угоди про асоціацію до кінця 2019 року анонсував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.