НОВИНИ

США офіційно виходять з Паризької кліматичної угоди

Процес виходу країни з пакту триватиме рік.

У понеділок, 4 листопада, адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила, що подала документи про вивід США з Паризької кліматичної угоди. Про це передає Reuters.

 

Як зазначається, це є першим офіційним кроком з виходу з глобального пакту щодо боротьби зі зміною клімату.

 

У Євросоюзі висловили розчарування з цього приводу.

 

«Вихід США із Паризької угоди означає, що решта з нас повинні ще більше посилити нашу співпрацю», - прокоментувала міністр довкілля та змін клімату Фінляндії Кріста Мікконен.

 

Як повідомляє AP, держсекретар США Майк Помпео вже подав офіційне повідомлення до ООН. Як зазначив Помпео, Паризька угода є «несправедливим економічним тягарем» для США.

 

Як відомо, Паризька кліматична угода спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням шляхом зменшення викидів вуглекислого газу. Головна мета – до 2050 року не допустити зростання середньорічної температури у світі понад як на два градуси Цельсія. Угода зобов'язувала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% у порівнянні з рівнем 2005 року.

 

У 2017 році Трамп анонсував вихід США з угоди. Правила не дозволяли будь-якій країні вийти з неї в перші три роки після її ратифікації 4 листопада 2016 року. Таким чином США стали єдиною країною, яка виходить з угоди. ООН скоро встановить процедурні деталі того, що відбуватиметься далі.

 

Процес виходу триватиме рік і завершиться через день після президентських виборів у США 2020 року.

 

Нагадаємо, з 2 по 13 грудня в Мадриді відбудеться кліматична конференція ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.