НОВИНИ

Роковини смерті Катерини Гандзюк і розведення в Петрівському. Головне за 4 листопада

Тиждень.ua зібрав найважливіші новини цього понеділка.

«Рік без Каті»

 

 

На головних площах 40 міст України та світу о 19:00 почалася акція «Рік без Каті» до роковин смерті херсонської громадської діячки Катерини Гандзюк. 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив її кислотою. Після численних операцій Катерина померла в лікарні. Замовників убивства досі офіційно не встановили.

 

В ООС назвали можливу дату розведення в Петрівському

 

Керівник операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко розповів, що розведення військ на ділянці №3 Петрівське-Богданівка розпочнеться 8 листопада – за умови, якщо не буде порушено семиденного режиму «тиші». За даними ОБСЄ, останнє порушення «тиші» в районі Петрівського було 30 жовтня.

 

Раніше окупаційна влада заявляла про готовність почати розведення 4 листопада і на знак цього запустити білу сигнальну ракету. Українська сторона Спільного центру з контролю та координації назвала подібні заяви «провокацією та замилюванням очей світовій спільноті».

 

Зеленський дав старт судовій реформі

 

 

Президент Володимир Зеленський підписав закон №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування». Зокрема, закон вдвічі скорочує склад Верховного суду, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики. Також, зменшується оклад членів ВСУ з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 105,7 тис. грн), скорочується склад ВККС з 16 до 12 членів. До ВККС заборонили обирати колишніх членів Вищої ради правосуддя. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.