НОВИНИ

Керівник ООС назвав дату, на яку готують розведення військ у Петрівському

Водночас Кравченко назвав провокацією заяви окупаційних військ та сигнальні ракети, які були випущені у цьому населеному пункті нібито як символ початку процесу відведення військ.

Керівник операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко 4 липня заявив, що розведення військ на ділянці №3 Петрівське-Богданівка розпочнеться 8 листопада, якщо не буде порушено режим тиші протягом останніх семи днів.

 

“Ми вже надали лист в ОБСЄ, 7 (листопада) — приступаємо, 8 (листопада) — фактично розводимся (починаємо процес розведення — ред.), якщо не буде порушення режиму тиші”, — заявив він під час брифінгу.

 

Водночас він назвав провокацією заяви окупаційних військ та сигнальні ракети, які були випущені у Петрівському нібито як символ початку процесу відведення війсь.

 

У свою чергу, керівник української сторони СЦКК Олександр Борщевський уточнив, що розведення військ на ділянці Петрівське-Богданівка відбудеться виключно після дотримання 7 діб тиші з моменту крайнього обстрілу.

 

“Оскільки крайній обстріли були і 29, і 30 числа, що було підтверджено в звіті СММ ОБСЄ за 31 жовтня, тому, починаючи з 30 числа, по завершенню 7 діб - це буде 6 листопада... 7 числа проходить верифікація припинення вогню протягом 7 днів і повідомлення СММ ОБСЄ, і з 12.00 8 листопада Збройні сили у разі дотримання припинення вогню зможуть практично розпочати заходи розведення сил і засобів на цій ділянці розведення”, - заявив Борщевський.

 

Він нагадав, що на сьогоднішній день повністю завершені заходи щодо розведення сил та засобів на ділянці розведення №1 в Станиці Луганській, продовжується виконання заходів другого етапу розведення сил та засобів на ділянці розведення №2 "Золоте", а також виконується комплекс заходів зі стабілізації режиму припинення вогню на ділянці №3 "Петрівське-Богданівка".

 

Нагадаємо, українська сторона Спільного центру з контролю та координації назвала провокацією заяви окупаційної влади про готовність сьогодні, 4 листопада, приступити до початку розведення сил і засобів на ділянці №3 "Петрівське".

 

29 жовтня о 12.00 у районі Золотого-4 на Луганщині почався процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний).

 

Водночас волонтерська міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm заявила, що початок відведення українських військ від лінії розмежування на Донбасі відбувається всупереч всім раніше задекларованим умовам ( семи днів «тиші») та супроводжується дезінформаційними заявами з боку Пристайка та прес-центру операції Об’єднаних сил. Крім того, українська сторона СЦКК заявила, що напередодні початку розведення військ, 28 жовтня, бойовики обстріляли Золоте-4 зі стрілецької зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.