НОВИНИ

Суд призначив запобіжний захід Дубневичу

Мова йде про 100 млн гривень застави.

У суботу, 2 листопада, Вищий антикорупційний суд призначив народному депутату Ярославу Дубневичу запобіжний захід – 100 млн грн застави. Про це повідомив Центр протидії корупції у Twitter.

 

«Ярославу Дубневичу призначили заставу у 100 млн грн», - ідеться у повідомленні.

 

 

Сторона обвинувачення вимагала обрати Дубневичу запобіжний захід у вигляді 60 днів арешту з альтернативою 93 млн грн застави. Прокурори стверджували, що на волі нардеп може переховуватися від слідства або впливати на свідків.

 

Адвокат Дубневича говорив, що його готові взяти на поруки «під письмове зобов'язання» дев’ять народних депутатів: Ігор Палиця, Віктор Бондар, Тарас Батенко, Анатолій Урбанський, Петро Юрчишин, Віктор Балога, Антон Кіссе, Сергій Мінько та Ігор Колихаєв. Усі вони  – з парламентської групи «За майбутнє», до якої входить Дубневич.

 

Нагадаємо, нардеп 7, 8 та 9 скликання Дубневич причетний до схеми розкрадань понад 93 млн грн у ПАТ «Укрзалізниця». Справа пов’язана із закупівлею стрілочної продукції за завищеними цінами через «Корпорацію КРТ», власником якої є сам Дубневич та його брат Богдан.

 

Дубневич заволодів коштами Філії  «Центр забезпечення виробництва» УЗ за допомогою контрольованих юросіб через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу Філії. Таким чином Укрзалізниці було завдано  93 млн грн збитків.

 

21 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту «Бориспіль» затримали помічника Дубневича і екс-першого заступника голови Філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка за підозрою у розкраданні коштів.

 

23 вересня УЗ передала до Служби безпеки докази того, що компанії, пов’язані з Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 млн грн. Компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці анкери, які нібито виготовляли самі. Водночас насправді їх імпортували з Білорусі. При цьому, після ввезення в Україну вартість анкерів завищували майже вдвічі.

 

17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дубневича.

 

31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича. Також депутати проголосували за затримання (241 парламентарій) і арешт Дубневича (229 нардепів «за»). Дубневич у своєму виступі заявив, що у поданні відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура. Він вважає, що подання внесено з метою політичного популізму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.