НОВИНИ

Імовірного вбивцю Політковської затримали у Чечні

На території Чеченської республіки затримали ймовірного вбивцю журналістки Анни Політковської – Рустама Махумудова. Це третій з братів Махмудових, що проходили у справі вбивства оглядача «Нової газети».

Відразу ж у вівторок Рустам Махмудов був доставлений до Москви. З ним вже ведуться слідчі дії, повідомив офіційний представник СК Росії Володимир Маркін.

Агентство Інтерфакс, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, уточнює, що Махмудова затримали вранці за однією з адрес в Ачхой-Мартанівського району Чечні. За даними РІА-Новини, операцію проводили співробітники центрального апарату МВС Росії.

Згідно з повідомленнями, Махмудов не встиг вчинити опору.

Інформацію про затримання підозрюваного підтвердили в Слідчому комітеті Росії.

«Рустам Махмудов дійсно затриманий у Чечні, найближчим часом він буде доставлений до Москви для проведення необхідних слідчих дій», - повідомив офіційний представник відомства Володимир Маркін.

Адвокат одного з братів Махмудових Мурад Мусаєв висловив думку, що тепер вдасться довести непричетність Рустама до злочину.

«Можна буде звірити відеозапису, провести експертизу ДНК», - сподівається адвокат.

Звістка про затримання Махмудова з радістю сприйняли в редакції «Нової газети».

«Так, у нас також є така інформація, ми її отримали від своїх джерел в Чечні. Зараз її перевіряємо, наскільки це так», - зазначив заступник головного редактора газети Сергій Соколов.

Він додав, що редакція газети солідарна зі слідством щодо причетності затриманого до вбивства.

«Рустам Махмудов, швидше за все, є виконавцем вбивства Анни Політковської», - зазначив Соколов.

Разом з тим, адвокат Анна Ставицька, що представляє інтереси дітей Анни Політковської скептично сприйняла звістку про затримання підозрюваного у вбивстві.

«Те, що Рустама Махмудова затримали, не просуває розкриття вбивства. Ми неодноразово говорили, що злочин буде розкрито, коли будуть знайдені і понесуть покарання замовники злочину», - цитує адвоката агентство РІПАКУ.

Вбивство Ганни Політковської досі не розкрито.

Раніше присяжні виправдали трьох звинувачених у справі щодо вбивства Політковської, однак виправдувальний вирок був скасований військовою колегією Верховного суду, і матеріали справи повернули слідчій групі.

Як вважало слідство, колишній співробітник МВС Сергій Хаджікурбанов, який за два тижні до вбивства Політковської вийшов на свободу з Бутирської в'язниці, організував злочинну групу, до якої увійшли брати Махмудови.

Втім, замовника злочину, за твердженням слідства, не встановлено.

Нагадаємо, журналіст і оглядач «Нової газети» Анна Політковська була застрелена 7 жовтня 2006 року в під'їзді свого будинку в Москві. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.