НОВИНИ

Юрій Макаров: Москва вільно й дуже вибірково «призначає» фашистів

Водночас Росія нині є класичним фашистським суспільством.

Загроза «фашизму», тобто чогось умовного, що назве вище начальство, як елемент гібридної зброї зберігалася до кінця СРСР, а в Росії як його правонаступниці плекається донині.При цьому кожен фашизм підлягає засудженню — Москва за усталеною традицією вільно й дуже вибірково «призначає» фашистів. Про це у авторській колонці для Тижня пише Юрій Макаров.

 

«Як до війни називали Пілсудського, але чомусь припинили називати Гітлера, як після війни називали Тіто, але забули про Ґамаля Насера та Ясіра Арафата — класичних, типових представників явища, так сьогодні в очах російських ідеологів не є фашистами угорські, італійські та французькі крайні праві (бо вони друзі й клієнти), але є польські й, звісно, українські», — пояснює він.

 

Макаров зауважує, що проблема правих радикалів у Європі справді існує. Але в різних країнах вона різниться за рівнем токсичності.

 

І головне, за його словами,  коли тобі весь час волають «Тримай злодія!», через якийсь час озираєшся на джерело галасу.

 

«Авжеж! Росія нині є класичним фашистським суспільством — точнісінько за дефініцією Умберто Еко, пункт за пунктом. Тому не озирайтеся. Це білий шум. Завіса. Брехня», — наголошує Макаров.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.