НОВИНИ

Одна з канадських провінцій визнала Голодомор геноцидом

Кожну четверту суботу листопада Британська Колумбія офіційно відзначатиме День пам’яті.

У вівторок, 29 жовтня, законодавча асамблея канадської провінції Британська Колумбія ухвалила закон про День пам'яті українського Голодомору, який визнає геноцидом штучний голод 1932-33 років. Про це повідомляється на сайті посольства України в Канаді.

 

«Голодомор був навмисно спланованим та здійсненим радянським режимом, щоб системно знищити прагнення українського народу до вільної та незалежної України», – йдеться у документі.

 

Відтак, кожну четверту суботу листопада Британська Колумбія офіційно відзначатиме День пам’яті жертв Голодомору в Україні та геноциду. 

 

«Це дуже шляхетний і важливий жест. Перша версія законопроекту про Голодомор з’явилася у провінції 10 років тому. Сьогодні бачимо результат довгої роботи української громади і всіх прихильних до України канадців», - розповів посол України в Канаді Андрій Шевченко.

 

Нагадаємо, Британська Колумбія стала шостою провінцією Канади, що визнала Голодомор актом геноциду. На державному рівні закон про Голодомор діє у Канаді з 2008 року.

 

Окрім Канади, на сьогодні Голодомор визнали Австралія, Португалія, Ватикан, Естонія, Латвія, Литва, Грузія, Польща, Угорщина, Еквадор, Колумбія, Мексика, Парагвай, Перу, США, Італія, Іспанія, Бразилія, Чехія. Ще низка країн засудила Голодомор як злочинний акт проти людяності.

 

Як повідомлялося, 27 травня 2019 року у Німеччині петиція про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом набрала понад 50 тисяч підписів на сайті німецького парламенту.

 

21 жовтня у Німеччині Петиційний комітет Бундестагу почав розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу. 

 

Того ж дня Міністерство закордонних справ Німеччини виступило за відхилення петиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.