НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Віталій Мартинюк: Доцільно створити міжнародну групу моніторингу в Чорному морі

Задля перехоплення ініціативи в Чорноморському регіоні Росія використовує нестабільність в інших куточках світу.

Росія намагається перехопити ініціативу в Чорноморському регіоні, використовуючи нестабільність в інших куточках світу для відволікання уваги. Тому доцільно створити міжнародну групу моніторингу в Чорному морі. Таку думку 29 жовтня під час презентації чергового випуску журналу "Чорноморська безпека" висловив виконавчий директор Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Віталій Мартинюк, передає кореспондент Тижня.

 

При цьому він зауважив, що плани РФ не змінилися й щодо України - розчленування під виглядом федералізації, в тому числі й за формулою Штайнмаєру. Одночасно триває дискредитація миротворчих ініціатив з боку Москви.

 

«Кремль використав операцію Анкари в Сирії для посилення зв'язку з Ердоганом, одночасно з внесенням розколу серед країн-членів НАТО. Посилюється військова присутність РФ в Криму. Доцільно створити міжнародну групу моніторингу в Чорному морі», - сказав Мартинюк.

 

Водночас президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар заявив, що Росія фактично домінує в Чорному морі, а країни - члени НАТО - Туреччина та Болгарія - виступають як фактичні союзники РФ.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.