НОВИНИ

У Москві Табачник дав зрозуміти, що він такий собі міністр-анархіст

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник стверджує, що цього року школи самі визначатимуться, за якими підручниками навчатимуться учні - російськими чи українськими. Про це він заявив в інтерв’ю «Эхо Москвы».

«Цього року ми дозволяємо всім батькам вибирати мову навчання для дітей. Крім того, у минулому році і в цьому році я, як міністр освіти і науки України, сказав, що всі підручники, які видає держава за рахунок грошей державного бюджету, будуть видаватися так, як зажадають цього школи. Тобто раніше було дуже просто: 170 або 180 відсотків підручників друкувалося українською мовою, навіть якщо вони залишалися в бібліотеках, і недостатній відсоток - російською мовою. У цьому році школи Харкова, Криму, Донецька, Луганська, інших областей, якщо вони хочуть замовити підручники 11 класу російською мовою, вони їх отримають російською мовою за рахунок державного бюджету», – зазначив Табачник.

На запитання, чи однакові підручники українською та російською мовою, міністр заявив, що вони відповідають навчальній програмі.

«І ті, і інші відповідають навчальній програмі Україні. Тому що проводиться конкурс, та авторський колектив, який переміг, і російською, і українською обов'язково пройшов усі випробування: Національну академію наук, Національну академію педагогічних наук та методистів», – додав він.

Окрім цього, Табачник заявив, що викладання історії в школах залежить від регіону.

«Немає різниці у викладанні за державним стандартом і державною програмою, затвердженою міністерством. Але в умовах вільної країни кожна школа має більшу частину варіативної програми. Тому ми до 40% навчальної програми школам дозволяємо займатися тими предметами, які вони вважають за необхідне. Тому якщо, скажімо, в Севастополі є севастополезнавство, а у Львові місцева, локальна історія, то вчителі і директори мають право цю програму наповнювати своїм змістом. Я вважаю, що це правильно. Головне - отримати загальний стандарт, загальну якість знань з основних предметів. Звичайно, програми відрізняються. Але державний підручник історії і державна програма не відрізняється абсолютно ні в одному з регіонів України. Якщо деякі вчителі занадто політизовані... На жаль, це біда, але це має місце бути», – додав він.

Як повідомлялося раніше, Генпрокуратура виявила низку порушень у діяльності міністерства освіти щодо забезпечення шкіл підручниками. Зокрема, міністерство надрукувало букварів російською мовою надруковано на 65 тисяч примірників більше від потреби. Натомість українською мовою букварів випущено на 83,4% менше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.