НОВИНИ

Ріхард Герцінґер: Провал Заходу в Сирії матиме відчутні наслідки для глобальних політичних відносин

Тріумф Путіна в цій країні викличе на Заході, що розпадається, бажання мати гарні відносини з переможцем.

Провал Заходу в Сирії матиме відчутні наслідки для глобальних політичних відносин далеко поза регіоном. Так, Росія і Туреччина мають потужний інструмент проти європейців: вони щомиті можуть погрожувати спрямувати в Європу потоки біженців із Сирії й таким чином посилити дестабілізацію європейських ліберальних демократій. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

Наслідком цього, за його словами, стане ще більше, ніж досі, пристосовування Європи до стратегічних вимог Росії. Особливо зважаючи на важкий удар по довірі до США, як партнерові в політичних союзах, після раптового виведення американських військ із Сирії. Не вартою довіри виявилась і Трампова політика «якомога сильнішого тиску» на Іран. Вдаючи, що економічними санкціями може поставити Іран на коліна, президент Сполучених Штатів водночас без опору передає Тегерану поле бою на стратегічно важливій сирійській арені.

 

Президент Франції Емманюель Макрон раніше вже висловлювався за європейську архітектуру безпеки, яка має зменшити залежність континенту від США та до якої має бути залучена, зокрема, Росія. Це не означає нічого доброго й для України. Є підстави побоюватися, що Франція та Німеччина під час майбутніх переговорів у «нормандському форматі» про мир на Сході України тиснутимуть на українську владу йти на поступки Москві коштом власного суверенітету. Тріумф Путіна в Сирії викличе на Заході, що розпадається, бажання мати гарні відносини з переможцем.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.