НОВИНИ

Російські війська наблизилися до турецько-сирійського кордону

Вони вже увійшли до ключових прикордонних міст Кобане та Манбіж.

Російські війська наблизилися до кордону між Сирією та Туреччиною, як було передбачено угодою між державами. Про це 23 жовтня повідомляє ВВС

 

Війська вже увійшли до ключових прикордонних міст Кобане та Манбіж.

 

Згідно з угодою між РФ та Туреччиною, курди мають 150 годин, щоб звільнити 30-кілометрову територію. 

 

Туреччина продовжить контролювати території, які вона зайняла під час недавньої військової операції проти сирійських курдів.

 

 

Нагадаємо, 5 жовтня Ердоган оголосив про початок наступальної операції проти курдів на півночі Сирії за участі сухопутних військ та авіації. Туреччина хоче збройним шляхом знищити сирійське курдське формування SDF (Сирійські демократичні сили), членів якого вона вважає терористами, та відкинути їх подалі від кордону з Туреччиною.

 

6 жовтня Білий дім заявив, що США не братимуть участі в боротьбі проти турецької військової операції проти підтримуваних Вашингтоном курдів.

 

9 жовтня поблизу турецького кордону, у північно-східному сирійському місті Рас-ель-Айн, утримуваному SDF, сталася низка вибухів. У SDF заявили, що турецькі військові літаки завдали удару по їхньому регіону на північному сході.

 

Також 9 жовтня курдський автономний уряд оголосив триденну загальну мобілізацію.

 

9 жовтня Ердоган заявив, що Туреччина розпочала військову операцію Peace Spring проти курдських сил.

 

12 жовтня з території Сирії здійснили атаку на Туреччину. 

 

Того ж дня Німеччина вирішила припинити постачання зброї до Туреччини через її агресію проти сирійських курдів. 

 

13 жовтня адміністрація курдів домовилася з сирійським урядом про розміщення урядової сирійської армії вздовж кордону з Туреччиною.

 

14 жовтня США ввели санкції проти турецьких відомств та низки високопосадовців. Також у США хочуть підвищити мита на турецьку сталь до 50%, тобто до травневого рівня (тоді США вдвічі знизили мита на турецьку сталь до 25%), та припинити переговори під егідою Міністерства торгівлі щодо торговельної угоди з Туреччиною на суму 100 млрд доларів. Пізніше Анкара заявила про готовність відповісти на обмежувальні заходи США.

 

Також, представники Держдепартаменту і міністерства енергетики США обговорювали можливість вивезення близько 50 одиниць тактичної ядерної зброї з американської авіабази Інджирлік у Туреччині. Де-факто це означатиме кінець американо-турецьких відносин.

 

14 жовтня уряди ЄС погодили зупинити експорт зброї до Туреччини.

 

16 жовтня США виключили Туреччину з міжнародної військової коаліції проти Ісламської держави, обмеживши її доступ до розвідувальної інформації. 

 

17 жовтня США домовилися з Туреччиною про п'ятиденне припинення вогню турецькими військами на півночі Сирії, щоб курди могли покинути території, де Анкара розпочала військову операцію.

 

США пообіцяли, що підтримувані ними курдські формування будуть виведені за демаркаційну лінію в 30 км на південь від сирійсько-турецького кордону. Також, Вашингтон не вводитиме нових санкцій проти Анкари і скасує чинні.

 

23 жовтня Туреччина зупинила військову операцію Peace Spring.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.