НОВИНИ

Зеленський зустрівся зі Штайнмаєром

Сторони обговорили війну на Донбасі.

23 жовтня в Японії президент Володимир Зеленський зустрівся з німецьким президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром. Про це йдеться на сайті глави держави.

 

 

Зокрема, сторони обговорили війну на Донбасі. Президенти дійшли згоди щодо того, що «нормандський формат» нині є ключовим для припинення агресії проти України, і зустріч має бути проведена в найближчому майбутньому.

 

«Україна виконала свою частину для відновлення роботи «нормандської четвірки», - сказав Зеленський.

 

Також, він запросив Штайнмаєра відвідати Україну.

 

Нагадаємо, Зеленський і Штайнмаєр зустрічалися під час першого офіційного візиту українського президента в Берлін у червні 2019 року.

 

Як відомо, у 2015 році Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував так звану «формулу Штайнмаєра». Вона передбачає порядок набуття чинності статтями «закону про особливий статус Донбасу» після проведення в ОРДіЛО демократичних виборів. За словами самого Штайнмаєра, «формула не містить нічого більше», ніж спробу зробити з великих кроків обох сторін низку маленьких.

 

Після того, як 1 жовтня Зеленський заявив, що українська сторона погодила текст «формули Штайнмаєра», проти реалізації «формули» в Україні почали збиратися багатотисячні мітинги.

 

22 жовтня в Токіо обидва лідери взяли участь у церемонії інтронізації імператора Нарухіто та імператриці Масако.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.