НОВИНИ

Україна і Сербія домовилися про безвізовий режим

Україна та Сербія домовилися про безвізовий режим для короткострокових поїздок. Про це повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Сербії Вуком Єремичем.

«Із задоволенням хотів би відзначити щойно підписану нами двосторонню угоду про відмову від візових вимог для наших громадян. Цей документ сприятиме збільшенню контактів та взаємних поїздок. Ми зацікавлені у досвіді наших країн-партнерів щодо реалізації планів по досягненню безвізового режиму з ЄС. Ми маємо власний план, який чітко визначений. У першу чергу, це необхідність прийняти низку законів, які будуть ухвалені до кінця цієї парламентської сесії, ведеться серйозна робота у цьому напрямку», – зазначив він.

На думку українського міністра, угода про безвізовий режим сприятиме збільшенню кількості поїздок як українців у Сербію, так і сербів в Україну.

У свою чергу, Єремич повідомив про те, що в ході зустрічі обговорювалися також питання співробітництва в сфері культури. На його думку, безвізовий режим сприятиме подальшому розвитку відносин України й Сербії в цій сфері.

Проект угоди між Україною й Сербією про відмову від візових вимог для громадян передбачав безвізовий режим поїздок терміном до 30 днів протягом 60 днів з дати першого в’їзду.

Нагадаємо, Ірландія має намір дозволити українцям в'їзд у країну за короткостроковою візою Великої Британії з 1 липня до кінця жовтня 2012 року. 

11 травня Македонія дозволила на півроку українцям в’їжджати без віз. З 9 лютого набула чинності підписана 21 липня 2010 року угода про безвізовий режим між Україною і Ізраїлем.

Уряд Хорватії призупинив візовий режим для громадян України з 1 квітня по 31 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.