НОВИНИ

Справа Гладковського та "перепідпорядкований" Держстат. Головне за вихідні

Тиждень.ua зібрав найважливіші події за минулі вихідні.

Справа Гладковського

Вищий антикорупційний суд 19 жовтня відправив під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 

Апеляція на це рішення може бути подана протягом 5 днів.

 

Спеціальна антикорупційна прокуратура просила взяти Гладковського під варту на 2 місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 100 мільйонів 782 гривень.

 

Адвокати Олега Гладковського наголошували на незаконності затримання їхнього підзахисного та необґрунтованості ризиків. 

 

Також захист наголосив, що у Гладковського проходило багато обшуків і ризик про знищення, приховування доказів є необґрунтованим. Адвокати просили відпустити Гладковського під особисте зобов’язання або на поруки. До зали суду прибули два депутати, один кандидат у депутати та колишній народний депутат (Максим Саврасов, Ростислав Павленко, Андрій Серебрянський, Олег Зімін), які готові були взяти підозрюваного на поруки. 

 

Перепідпорядкований Держстат

 

Український уряд передав Державну службу статистики (Держстат) міністру Кабінету міністрів Дмитру Дубілету. Про це він повідомив в своєму Telegram-каналі за підсумками сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів.
 

За його словами, на сьогоднішньому засіданні Кабміну урядовці перерозподіляли органи влади між міністрами. Зокрема, тепер Держстат переданий у відання Дубілета і команди секретаріату.

 

"Це рішення має сенс з огляду на те, одним з моїх завдань на найближчий час буде встановлення і підрахунок KPI для всіх ключових органів влади. Ми це збираємося робити в тому числі на базі Держстату. Крім цього, Держстат збирається провести перепис населення з шаленим бюджетом 3,4 млрд гривень. Це додатково до бюджету 1,6 млрд гривень на рік на підтримку апарату ", - зазначив Дубілет.

 

Розслідування щодо листування Клінтон

 

Держдепартамент США завершив розслідування щодо листувань екс-держсекретаря Гілларі Клінтон.

Під час розслідування вивчили 33 000 листів Клінтон. У результаті встановили, що 38 співробітників 91 раз надсилали колишньому держсекретарю секретну інформацію. 

Утім, в рамках розслідування не знайшли "переконливих доказів систематичних, свідомих порушень поводження з секретною інформацією". 

Варто зазначити, що перебуваючи на чолі Державного департаменту США у 2009-2013 роках, Клінтон використовувала приватний сервер для службового листування. Через це у 2015 році спалахнув скандал, а ФБР розпочало розслідування на предмет наявності складу злочину в її діях.

Нові глави обласних державних адміністрацій

Кабінет міністрів України погодив призначення глави Харківської та ще трьох обласних державних адміністрацій (ОДА). 

 

Кабмін погодив призначення харківського бізнесмена Олексія Чернишова новим головою Київської обласної державної адміністрації. 

 

Окрім цього, український уряд погоджено такі кандидатури на голів:

 

  • Харківська ОДА - Олексій Кучер;
  • Кіровоградська ОДА - Андрій Балонь;
  • Чернігівська ОДА - Андрій Прокопенко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.