НОВИНИ

МВФ направить місію в Україну

У співпраці з Фондом українська сторона розраховує на трирічну програму.

Міжнародний валютний фонд за кілька тижнів направить місію в Україну. Про це розповів директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час брифінгу у Вашингтоні в п'ятницю, 18 жовтня.

 

«Обговорення з урядом (України – Ред.) йдуть добре і ми плануємо направити місію до України через пару тижнів, щоб продовжити обговорювати деталі реформ», - сказав Томсен.

 

Серед пріоритетів програми чиновник МВФ назвав збереження макроекономічної стабільності та незалежності Нацбанку. У політиці стосовно ПриватБанку «уряд має продовжити зусилля з обмеження збитків для платників податків». Серед структурних реформ пріоритетне значення має земельна реформа та боротьба з корупцією.

 

Обсяги програми ще невідомі.

 

«Через те, що основні проблеми України більш довгострокові і структурні, вони (Україна - Ред.) хочуть трирічну програму. Саме це ми обговорюємо», - додав Томсен.

 

Нагадаємо, цього тижня у Вашингтоні тривають переговори між українською делегацією та МВФ про нову програму співпраці для України. Український прем’єр Олексій Гончарук анонсував, що у грудні, після переговорів, відбудеться підписання нової програми.

 

17 жовтня українська делегація провела зустрічі із заступником директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном і главою місії Фонду в Україні Роном ван Роденом.

 

За словами голови Нацбанку Якова Смолія, основні аспекти в переговорах із МВФ - це ухвалення низки законопроектів, які було попередньо обговорено, держбюджет-2020, питання ринку землі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.