НОВИНИ

Голова Нацбанку озвучив основні питання у переговорах із МВФ

Про підвищення ціни на газ поки не йдеться.

У четвер, 17 жовтня, голова Національного банку України Яків Смолій назвав основні аспекти в переговорах із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це він розповів в інтерв'ю «Голосу Америки» під час свого офіційного візиту до Вашингтона.

 

«Серед основних питань на переговорах – ухвалення низки законопроектів, які було попередньо обговорено, бюджет 2020 року, питання ринку землі», - сказав Смолій.

 

Він уточнив, що один із законопроектів, про відновлення відповідальності за незаконне збагачення, знаходиться на розгляді у парламенті і є серед передумов продовження програми співпраці з МВФ.

 

Смолій додав, що питання підвищення цін на газ не фігурує на переговорах, тому що уряд затвердив свого часу постанову, якою регулюються тарифи. За його словами, теперішня ситуація на світовому ринку досить сприятлива, ціни на газ знизилися, тож про підвищення поки не йдеться.

 

Нагадаємо, цього тижня у Вашингтоні тривають переговори між українською делегацією та МВФ про нову програму співпраці для України. Український прем’єр Олексій Гончарук анонсував, що у грудні, після переговорів, відбудеться підписання нової програми.

 

17 жовтня українська делегація провела зустрічі із заступником директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном і главою місії фонду в Україні Роном ван Роденом.

 

За словами Смолія, українська сторона розглядає можливість програми терміном на три роки. Обсяг визначатиметься в процесі переговорів.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.