НОВИНИ

Едвард Лукас: Якщо Туреччина розіб’є курдів у Сирії, перегрупувати сили зможе «Ісламська держава»

Американці, може, і забули про джихадистів, а от джихадисти про них — ні. Понад те, друзі й вороги не забудуть зради курдів. Як тепер решта союзників може довіряти США?

Коли сирійське курдське збройне формування, що колись було найнадійнішим і найефективнішим союзником США в регіоні, буде розбите Туреччиною й відступить, «Ісламська держава» може перегрупувати сили. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«Американці, може, і забули про джихадистів, а от джихадисти про них — ні. Понад те, друзі й вороги не забудуть зради курдів. Як тепер решта союзників може довіряти США? Скажімо, навіщо Росії згортати війну в Україні чи стримуватися від погроз іншим маленьким державам на своїх кордонах, як-от Фінляндія та Швеція, що не входять до НАТО, чи країнам — членам НАТО, як-от Естонія, Латвія та Литва? До уваги не береться, чи проливали ви кров в американських війнах у далекому Афганістані або Іраку. Президента цікавить лише те, що ви зробили для нього недавно», - пояснює він.

 

Водночас Лукас зауважує, що вселяє надію те, що Дональд Трамп не повторюватиме своїх помилок двічі. Чимало республіканців, прихильників жорсткого курсу в національній безпеці, потай чи навіть відкрито жахається легковажності президента. У час, коли назріває боротьба за імпічмент, він не може собі дозволити втратити союзників у Капітолії, нехтуючи іноземними союзниками.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.