НОВИНИ

Прокуратура Криму оприлюднила збірник про порушення прав людини на окупованому півострові

Зокрема, у збірнику систематизована і відтворена хронологія подій, що призвели до окупації Криму Російською Федерацією.

Прокуратура Автономної Республіки Крим підготувала та оприлюднила перший інформаційний збірник про порушення прав людини на тимчасово окупованому Росією півострові. Про це 16 жовтня повідомила прес-служба прокуратури.


Як зазначається, у збірнику систематизована і відтворена хронологія подій, що призвели до окупації Криму Російською Федерацією. Крім того, названі ключові норми міжнародних договорів, які порушила і продовжує порушувати своїми діями країна-агресор, а також нормативно-правові акти України, прийняті внаслідок окупації частини території України.

 

 

Також у збірнику подані факти серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права та грубих порушень прав людини крізь призму кримінальних проваджень прокуратури АР Крим: умисні вбивства, викрадення, катування, переслідування, сотні незаконних обшуків та затримань наших громадян, заподіяння шкоди інтересам держави в умовах окупації.

 

Як зазначив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов, розробка цього матеріалу є одним із пунктів реалізації Стратегії прокуратури АР Крим в умовах тимчасової окупації, мета якого - забезпечення ефективної зовнішньої та внутрішньої комунікації й реалізації права знати правду.

 

"Орієнтуючись на нові формати нашої роботи, ми зробили першу спробу продемонструвати суспільству ту реальність, яка має місце на тимчасово окупованому півострові і яку дехто може заперечувати, але, на жаль, вона знаходить своє підтвердження під час розслідування кримінальних проваджень", - повідомив Мамедов.

 

З повною версією інформаційного збірника можна ознайомитись на сайті прокуратури.

 

Нагадаємо, за даними Моніторингової місії ООН, кількість обшуків і рейдів проти кримських татар в окупованому Росією Криму за перше півріччя 2019 року подвоїлась, у порівнянні з першим півріччям 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.