НОВИНИ

Помер Володимир Панченко

Літературознавець пішов з життя ввечері 14 жовтня.

У понеділок, 14 жовтня, після тривалої хвороби помер український літературознавець, критик, письменник Володимир Євгенович Панченко. Його серце перестало битися о 18.50. Про це у Facebook повідомила редакторка видання «ЛітАкцент» Ірина Троскот.

 

 

Зауважимо, що Володимир Панченко писав матеріали для «Українського тижня». Зокрема, в минулому номері вийшла його остання колонка.

 

Редакція Тижня висловлює свої щирі співчуття.

 

Володимир Панченко народився 2 вересня 1954 року у селі Демидівка Любашівського району Одеської області. Він був автором відомих статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, професором Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктором філологічних наук, членом Національної спілки письменників України, а також членом Українського ПЕН.

 

Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова у 1975 році.

 

З 1975 року — аспірант кафедри радянської літератури і літератури народів СРСР, асистент кафедри російської мови для іноземних студентів, старший викладач, доцент кафедри радянської літератури і літератури народів СРСР Одеського державного університету.

 

З 1984 року — доцент кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна.

 

З 1985 року — відповідальний секретар Кіровоградської обласної організації Спілки письменників України.

 

Член КПРС 1983-1990; депутат Кіровоградської обласної Ради; член Спілки письменників СРСР.

 

Автор численних праць з історії української літератури, зокрема, «Юрій Яновський» (1988), «Володимир Винниченко: парадокси життя і творчості» (2004), «Неубієнна література» (2007). Його перу належить кілька літературно-критичних книг та сценаріїв документальних фільмів. Намагається дотримуватися трьох принципів: «Під лежачий камінь вода не тече», «Не тримай камінь за пазухою», «Крапля камінь точить».

 

Народний депутат Верховної Ради України I скликання.

 

Шеф-редактор та засновник видання «ЛітАкцент».

 

Заслужений діяч науки і техніки України (2009)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.