НОВИНИ

Понад 50% українців виступають проти особливого статусу Донбасу - опитування

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують 23,5% громадян (проти цього виступають 52%).

Більшість українців (56%) виступають проти надання і закріплення в Конституції "Особливого статусу" окремих територій Донецької і Луганської областей (підтримують лише 26% опитаних). Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова упродовж 4-9 жовтня.

 

Ідею введення в Україні федеративного устрою не підтримують 63% опитаних, підтримують — 17%.

 

Також переважно відкидаються громадською думкою такі компроміси задля досягнення миру на Донбасі: амністія всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (не підтримують 59%, підтримують — 18%), відмова від євроінтеграції, вихід з Угоди про асоціацію з ЄС (не підтримують 59%, підтримують — 19%), надання російській мові статусу другої державної (не підтримують 56%, підтримують — 29,5%), відмова від перспективи членства в НАТО, закріплення в Конституції нейтрального статусу України (не підтримують 54%, підтримують — 25%).

 

47% опитаних не підтримують налагодження торгово-економічних, фінансових контактів з "ДНР" і "ЛНР" (підтримують — 36%). Разом з тим, відносна більшість (44%) не підтримують ідею припинення фінансування територій, зайнятих "ДНР" і "ЛНР" (виплату пенсій, зарплат тощо) (підтримують — 33%).

 

Суперечливою є громадська думка стосовно започаткування офіційних переговорів української влади з ватажками "ДНР" і "ЛНР" — частка тих, хто підтримує цю ідею (41,5%), статистично значуще не відрізняється від частки тих, хто її не підтримує (39%).

 

40% респондентів, оцінюючи ситуацію на Донбасі, вважають, що на сході України відбувається війна між Україною і Росією, ще 20% — що там відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією, 15% поділяють думку, що на сході України відбувається "громадянська війна".

 

Говорячи про політичне майбутнє територій "ДНР" та "ЛНР", більшість громадян України (56%) хотіли б, щоб ці території повернулися до складу Донецької та Луганської областей України на тих же умовах, що були раніше.

 

13,5% — щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва, 10% — щоб ці території утворили автономію у складі України, 3% — щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами, 3% — щоб ці території відокремилися від України і увійшли до складу Російської Федерації.

 

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 23,5% громадян (проти цього виступають 52%).

 

Разом з тим, лише 12% підтримали б відокремлення територій, зайнятих "ДНР" і "ЛНР", від України (не підтримують — 73%), лише 10% підтримали б визнання Криму "російською територією" в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують — 70%).

 

Дослідження було проведене з 4 по 9 жовтня 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

 

Як повідомлялося, найбільше дезінформаційних новин російської пропаганди за 23—29 вересня стосувалось перебігу мирного врегулювання на Донбасі, зокрема, так званої "формули Штайнмаєра".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.