НОВИНИ

Суд зобов'язав поновити Шевчука на посаді голови Конституційного суду

Зазначається, що відповідне рішення Окружного адмінсуду має бути виконане негайно.

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав поновити Станіслава Шевчука на посаді судді і голови Конституційного суду. Відповідне рішення 11 жовтня ухвалив суддя Андрій Федорчук, повідомляє Укрінформ.

 

 

“Суд вирішив: адміністративний позов Шевчука Станіслава Володимировича задовольнити в повному обсязі. Визнати протиправною та скасувати постанову Конституційного суду України щодо незаконного звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду”, - йдеться у резолютивній частині рішення суду.

 

 

Крім того, ОАСК зобов’язав КСУ поновити Шевчука на посаді судді і голови суду. Зазначається, що дане рішення суду має бути виконане негайно.

 

Як повідомлялося, судді Конституційного Суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання у 14 травня. 

 

Раніше стало відомо, що судді Конституційного суду висловили недовіру голові суду Станіславу Шевчуку під час зборів 14 травня. Водночас джерело наголосило, що правових наслідків це рішення не має, оскільки у Законі "Про Конституційний суд" не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім за власним бажанням.

 

Своєю чергою, Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні.

 

17 вересня головою Конституційного Суду України обрали Олександра Тупицького.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.