НОВИНИ

Юрій Макаров: Щойно ейфорія перемоги й доступу до влади вщухне, а апетит збудиться, у команді Зеленського почнуться хитання

І почнуться вони передусім із парламенту.

Щойно ейфорія перемоги й доступу до солодкої влади трохи вщухне, а апетит, навпаки, збудиться, у команді президента Володимира Зеленського почнуться хитання. І почнуться вони передусім із парламенту. Про це у своїй колонці для Тижня пише Юрій Макаров.

 

«У президента та його штабу немає інструментів впливу на народних обранців, надто тих, які пройшли за мажоритаркою. Що таке партійна дисципліна, ми добре вивчили на прикладі попередніх скликань, і навряд чи депутати всупереч інстинкту самозбереження приймуть якісь інші правила гри. Чим фактично закінчилося голосування про зняття недоторканності? Так отож!», — пише він.

 

Макаров прогнозує, що за браком інституцій і чітко вербалізованих правил уся піраміда запрацює в режимі, який кримінально-бюрократичною мовою сусідньої держави звучить як «договорняк».

 

«Система влади в Україні приречена на складні багатошарові «договорняки», як це спостерігалося впродовж цілої попередньої епохи бідності. От тільки апаратних геніїв тієї доби, які стежили б за лояльністю й карали б відступників, у Зеленського практично немає. І це безсилля може його підштовхнути до «договорняка» самі знаєте з ким», — наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.