НОВИНИ

Зеленський відмовився узгоджувати дипломатів

Раніше очільник МЗС не мав права самостійно здійснити жодного значимого призначення ані у МЗС, ані за кордоном.

Президент Володимир Зеленський змінив указ, який встановлював повний контроль глави держави над оперативною діяльністю Міністерства закордонних справ. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на зміни в указі. 

 

Указ №513 встановлює, що "кандидатури на посади першого заступника, заступника міністра закордонних справ та генконсула України попередньо погоджуються з президентом України".

 

Однак насправді це рішення радикально скорочує перелік погоджень.

 

Досі очільник МЗС не мав права самостійно здійснити жодного значимого призначення ані у МЗС, ані за кордоном. Усі кадрові рішення вимагали "узгодження із президентом", тобто ухвалювалися на Банковій, натомість міністр був суттєво обмежений у здійсненні кадрової політики.

 

Досі передбачалося, що президент має давати згоду навіть на призначення керівників управлінь МЗС. Старий указ до діяв до сьогодні, вимагав від міністра закордонних справ узгоджувати із Банковою "кандидатури на посади першого заступника, заступника міністра закордонних справ, керівника структурного підрозділу МЗС, генерального консула, радника-посланника, радника дипломатичного представництва України в іноземній державі, при міжнародній організації, ректора, першого проректора, проректора Дипломатичної академії України".

 

Фактично цими узгодженнями завжди опікувалися зовнішньополітичні радники президента, апаратна вага яких через це була вищою за вагу міністра.

 

Нагадаємо, у вересня Зеленський скасував указ попереднього президента Петра Порошенка щодо надання дипломатичного рангу Надзвичайного і Повноважного посла Володимиру Ар’єву та Артуру Герасимову. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.