НОВИНИ

У комітеті з нацбезпеки розповіли, як контролюватиметься відведення сил на Донбасі

За відсутності українських військових, спокій у зоні розведення охоронятимуть Нацгвардія та поліція.

Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич розповів, як контролюватиметься розведення військ від лінії зіткнення на Донбасі. Про це йшлося під час брифінгу у середу, 9 жовтня.

 

«Комітет з нацбезпеки, оборони та розвідки буде контролювати всі ці питання (розведення військ - Ред.). Ми будемо контролювати, ми будемо їздити, ми будемо слухати доповіді, як це буде», - сказав Завітневич.

 

За його словами, члени комітету відвідали позиції українських військових на Донбасі, спілкувалися з військовими, місцевими мешканцями і волонтерами.

 

Зазначено, що за спостереженнями членів комітету, місцеві жителі підтримують розведення військ.

 

Позаштатний консультант комітету Юрій Федоренко запевнив, що в зоні розведення, зокрема в Катеринівці, де не буде українських військових, безпека мешканців буде забезпечена Нацгвардією та поліцією.

 

«Відповідно, мародерства не буде», - констатував Федоренко.

 

Нагадаємо,  1 жовтня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську було досягнуто домовленості про початок розведення сил у Петрівському та Золотому 7 жовтня. Розведення сил буде дзеркальним, на відстань одного кілометра від лінії зіткнення в обидва боки. Відтак українські війська відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.

 

Однак, 7 жовтня заплановане розведення відклали через обстріли з боку окупантів.

 

Наступне розведення може відбутися лише за сім днів збереження режиму «тиші».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.