НОВИНИ

У Мінфіні пояснили позицію МВФ щодо субсидій

Оксана Маркарова заявила, що Міжнародний валютний фонд виступає за чесні тарифи.

Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що Міжнародний валютний фонд не проти субсидій, але за чесні комунальні тарифи на комунальні послуги. Про це вона сказала в ефірі "Сніданок з 1+1".

 

На запитання, чому МВФ проти зниження тарифів, Маркарова відповіла:

 

"Питання в ринковому утворенні тарифів. Ціна на природні ресурси повинна відповідати їхній ціні. Якщо ціна на газ є ринковою, тому уряд тим, кому треба допомогти – повинен допомагати через субсидії. А люди, які живуть у великих будинках повинні платити чесну ціну, а не бути теж субсидійованими. Тому що коли ми тримаємо низьку ціну на тарифи для всіх, це значить, що той, хто живе у маленькій квартирі і той хто живе у великому будинку платять однакову ціну. І це несправедливо. У всій Європі працює ринкова система".

 

Вона додала, що уряд працює над тим, щоб українці сплачували за комунальні послуги не більше 15% доходів. 

 

Нагадаємо, 14 серпня уряд Володимира Гройсмана змінив порядок виплати субсидій.

 

21 вересня нардепи прийняли за основу проект закону №1231 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Він передбачає перевірку виплат субсидій, пенсій, пільг та інших виплат за бюджетні кошти і кошти фондів державного соціального і пенсійного страхування.

 

Крім того, у законопроекті про держбюджет на 2020 рік, який уряд вніс на розгляд Ради, передбачене зменшення видатків на субсидії на 8 мільярдів гривень або 14,5%. В уряді повідомили, що цих коштів має вистачити для всіх, хто звернеться за субсидією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.