НОВИНИ

Рада у першому читанні ухвалила законопроект про столицю

«За» проголосували 244 депутати.

У четвер, 3 жовтня, Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект «Про столицю» фракції «Слуга народу». Про це йдеться на сторінці документу №2143-3 «Про місто Київ - столицю України» на сайті парламенту.

 

«За» проголосували 244 депутати.

 

Нагадаємо, проект закону «Про Київ - столицю України» № 2143-3 21 вересня презентували народні депутати від «Слуги народу» Олександр Ткаченко і Дмитро Гурін у Києві.

 

За словами Гуріна, проектом пропонується розділити посади голови Київської міськдержадміністрації і Київського міського голови. Передбачено, що Київраду очолюватиме не мер, як зараз, а обраний депутатами КМР один з депутатів. Крім того, вибори до міської ради проводитимуться на пропорційній системі з відкритими списками.

 

Планується, що мер буде очолювати Київський магістрат — виконавчий орган КМР, головувати на засіданнях КМР.

 

Водночас голова КМДА наглядатиме за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координуватиме діяльність територіальних органів ЦОВВ.

 

Також, пропонується відновити районні ради.

 

Крім того, законопроектом комплексно регулює питання правового статусу Києва та особливостей місцевого самоврядування. Це, зокрема, спеціальний статус, адміністративно-територіальний устрій Києва; взаємодія територіальної громади міста та громад населених пунктів Київської області; статус головного архітектора; функціонування Ратуші як єдиного вікна надання послуг; стратегічне планування у Києві; механізм контролю, аудиту і моніторингу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.