НОВИНИ

США вирішили ввести нові мита на європейський імпорт

Додаткові тарифи охоплять літаки, промислові та сільськогосподарські товари.

З 18 жовтня Білий дім запроваджує нові мита на європейський імпорт на суму 7,5 млрд доларів. Про це у четвер, 3 жовтня, повідомило Associated Press.

 

Адміністрація отримала «зелене світло» 2 жовтня, коли Світова організація торгівлі постановила, що США можуть впровадити тарифи на суму $7,5 млрд. Тарифи мають відновити збитки, завдані американській авіакомпанії Boeing незаконними субсидіями Євросоюзу його європейському конкуренту Airbus. Президент США Дональд Трамп назвав рішення СОТ «великою перемогою для Сполучених Штатів» і заявив, що це сталося через те, що чиновники СОТ «хочуть переконатися, що я щасливий».

 

Зазначено, що додатковим 10-% митом обкладуть європейські літаки, 25-% - низку сільськогосподарських і промислових товарів: печиво, салямі, масло, йогурт, светри, пуловери, вироби з кашеміру та вовняний одяг, оливки з Франції та Іспанії, вино, ковбасу, німецьку каву.

 

«Тарифна війна лише завдасть шкоди бізнесу та громадянам по обидва боки Атлантики, світовій торгівлі та широкій авіаційній галузі у чутливий час. Якщо США вирішать накласти авторизовані СОТ контрзаходи, це підштовхне ЄС до ситуації, коли у нас не буде іншого вибору, окрім як зробити те ж саме» - заявила комісар ЄС з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

 

Нагадаємо, у серпні чиновники ЄС запропонували в односторонньому порядку ввести мита щодо продукції США, щоб протидіяти їхній торговельній політиці. Під «санкції» підпадають найбільші американські технологічні компанії, зокрема Google, Apple, Amazon, Microsoft і Facebook.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.