НОВИНИ

Під Радою проходить мітинг проти продажу землі іноземцям

В акції беруть участь аграрії, представники громад і небайдужі громадяни з усіх регіонів України.

Біля будівлі Верховної Ради близько тисячі людей у четвер, 3 жовтня, влаштували акцію протесту проти ухвалення законопроекту №2178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Про це повідомляє Укрінформ.

 

Як зазначається, люди тримають плакати із гаслами: "Не продавайте Батьківщину", "Ні" продажу землі іноземцям", "Земля - наша матір! Матір'ю не торгують!" Також на акції присутня символіка Всеукраїнської аграрної ради та ВО "Свобода". На площі Конституції перед ВР встановлено сцену.

 

 

За словами представників Всеукраїнської аграрної ради, у мітингу беруть участь аграрії, представники громад і небайдужі громадяни з усіх регіонів України.

 

Учасники акції закликають парламентаріїв відкликати проект закону №2178 та відправити його на доопрацювання із залученням представників агросектору та громадськості.

 

"Ми закликаємо уряд розпочати діалог. Головні вимоги, які сьогодні будуть, - це відкликати цей законопроєкт, прибрати юридичних осіб, які можуть скуповувати сільськогосподарські землі, а також прийняти закон про референдум з народної ініціативи. Як розпоряджатись нею (землею - ред.), має вирішувати сам народ через всеукраїнський референдум", - зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.


За його словами, законопроект №2178 становить пряму загрозу національній безпеці. Зокрема, документ допускає купівлю землі сільськогосподарського призначення юридичними особами, засновниками яких є іноземні громадяни, що суперечить статті 13 Конституції, у якій ідеться про те, що земля є власністю українського народу.

 

Окрім того, допуск іноземців на ринок землі, за словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради, ставить у невигідне становище вітчизняний малий та середній аграрний бізнес, який не зможе конкурувати з іноземними капіталом.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада включила в порядок денний сесії урядовий законопроект про скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.