НОВИНИ

Нацбанк виграв суд у Жеваго

Шевченківський райсуд ухвалив рішення стягнути з бізнесмена 1,5 млрд грн на користь НБУ.

У вівторок, 1 жовтня, Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення стягнути з екс-власника банку «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго 1,5 млрд грн на користь Нацбанку. Про це повідомила прес-служба НБУ.

 

Рішення мотивовано тим, що Жеваго «продемонстрував небажання сумлінно виконувати взяті на себе зобов'язання за договором поруки про погашення кредитів рефінансування банку».

 

Нагадаємо, 17 вересня 2015 року НБУ відніс ПАТ «Банк «Фінанси і кредит» до категорії неплатоспроможних. Він був одним з найбільших українських  банків. На момент ухвалення рішення акціонером банку був Жеваго, який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

 

Жеваго уклав з НБУ договір поруки про погашення кредитів рефінансування за низкою кредитних договорів. Однак, він не дотримався особистого зобов’язання.

 

17 грудня 2015 року Нацбанк відкликав банківську  ліцензію та ліквідував «Фінанси і кредит».

 

Тоді ж НБУ подав до суду для стягнення заборгованості в судовому порядку. Судовий процес щодо цієї справи тягнувся майже 3,5 року.

 

Сам Жеваго фігурує у кримінальному провадженні Держбюро розслідувань щодо розтрат та відмивання 2,5 млрд грн банку «Фінанси та кредит». У період 2007-2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між фінансовими установами (банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. Кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому Жеваго.

 

Також 1 жовтня 2019 року розрахувалася з Нацбанком і компанія олігарха Ігоря Коломойського ТОВ «Арлан», яка була поручителем «ПриватБанку» з рефінансу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.