НОВИНИ

Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії

За законом Укренерго повинно надавати недискримінаційний доступ до перетину.

У вівторок, 1 жовтня, Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ. Про це повідомили в Операторі системи передачі (ОСП) НЕК «Укренерго» агентству «Інтерфакс-Україна».

 

«Відповідно до ст. 38 і 39 закону «Про ринок електроенергії» ОСП зобов'язаний надавати недискримінаційний доступ до перетину», - ідеться в повідомленні.

 

Зазначено, що 1 жовтня імпорт електроенергії з РФ рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі». У 2019 році воно уклало кілька угод на поставку газу АТ «Дніпроазот» (з групи «Приват») та брало участь в торгах на поставку електроенергії для об'єктів «Прикарпаттяобленерго» (кінцевими бенефіціарами є Геннадій Боголюбов та Ігор Суркіс).

 

Нагадаємо, востаннє комерційний імпорт електроенергії в Україну з РФ здійснювався в 2015 році між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ВАТ «Інтер РАО» для подальшої передачі в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року і не був подовжений.

 

Останніми роками між Україною та РФ були невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою Об'єднаної енергетичної системи України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП «Енергоринок»).

 

18 вересня Верховна Рада схвалила правку народного депутата Андрія Геруса до ЗУ «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Герус пояснив необхідність правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може зумовити зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.