НОВИНИ

Прокуратура отримала доступ до документів про видачу українцям паспортів 4 держав

Зазначається, що отримання українцями громадянства цих країн може посилити сепаратистські настрої.

Військова прокуратура отримала доступ до документів Ради національної безпеки й оборони щодо видачі українцям паспортів Угорщини, Румунії, Польщі та Росії. Про це йдеться в ухвалі слідчої судді Печерського райсуду Києва Світлани Смик від 26 вересня.

 

Прокуратура звернулася по дозвіл до документів, тому що видача українцям паспортів цих держав може посилити сепаратистські настрої та загрожувати нацбезпеці.

 

Прокуратура вивчає інформацію "про масову видачу паспортів громадян Угорщини, Румунії, Польщі та Росії відповідно мешканцям західних регіонів України та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, що в подальшому може створювати загрози територіальній цілісності та суверенітету України шляхом посилення автономістських і сепаратистських настроїв серед "співвітчизників" (створення національно-територіальних автономій за національною ознакою, окремих виборчих округів у місцях компактного проживання етнічних громадян, систем освіти мовами меншин тощо)".

 

Крім документів РНБО з відомостями про це, прокуратуру також цікавлять "заплановані заходи для усунення таких реальних чи потенційних загроз".

 

Нагадаємо, 18 липня МЗС України звинуватило спілку угорців у сепаратизмі.

 

 
 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.