НОВИНИ

60% українців не змогли оцінити підписання "формули Штайнмаєра" - опитування

При цьому 23% висловилися проти відповідної формули, 18% - підтримали її.

Більшість українців (60%) не змогли оцінити ініціативу мирного врегулювання ситуації на Донбасі, відому як "формула Штайнмайєра". Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного упродовж 21-25 вересня.

 

 

При цьому 23% висловилися проти "формули Штайнмайєра", 18% - підтримали її.

 

За даними опитування, введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, але без російського контингенту, підтримують 55%, проти - 26%.

 

Проведення на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів після отримання контролю над окупованою територією підтримують 53%, не підтримують - 19%.

 

Проведення на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів під контролем ОБСЄ підтримують 43% опитаних, не підтримують - 27%.

 

Однак ряд ініціатив щодо окупованого Донбасу не користуються підтримкою серед населення.

 

Зокрема, амністію учасників незаконних збройних формувань, що воювали на стороні угруповань "ДНР" і "ЛНР" не підтримують 48%, підтримують - 27%.

 

Надання права місцевим радам окупованих територій створювати загони народної міліції не підтримують 43%, підтримують - 27%.

 

Введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, включаючи російським контингентом не підтримують 61%, підтримують - лише 17%.

 

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" 21-25 вересня 2019 року серед 2000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки - 2,2%.

 

Нагадаємо, "формула Штайнмайєра" передбачає порядок набуття чинності статтями "закону про особливий статус Донбасу" після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

2 вересня очільник українського Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмайєра" на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

 

20 вересня Пристайко оприлюднив текст домовленості, на яку дав згоду, пояснивши, що радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмайєра", а інше формулювання.

 

1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що "буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством". Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

2 жовтня МЗС Німеччини привітало Україну з узгодженням "формули".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.