НОВИНИ

Клімкін сказав, що потрібно для чесних виборів на Донбасі

Колишній голова МЗС прокоментував узгодження "формули Штайнмайєра".

Екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що вільні та незалежні вибори на Донбасі можливі за умови, що Україна та міжнародна спільнота контролюватимуть окуповані території та всі ділянки українсько-російського кордону. Про це він написав у Facebook

 

"Це повна участь всіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб. Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього.", - додав він.

 

Клімкін зазначив, що "формула Штайнмайєра не має жодного сенсу без того, щоб вона була вмонтована в план дій, тобто дорожню карту".

 

"Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не вирішують проблему окупації Донбасу за рахунок України", - написав він.

 

Нагадаємо, "формула Штайнмайєра" передбачає порядок набуття чинності статтями "закону про особливий статус Донбасу" після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

2 вересня Голова українського Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмайєра" на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

 

18 вересня у Мінську відбулося засідання ТКГ щодо ситуації на Донбасі, за результатами якого російська сторона в ТКГ заявила, що українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмайєра". Україна відповіла, коли погодиться на "формулу Штайнмайєра" після виконання низки пунктів, серед яких - повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України військ окупантів і військової техніки та інше.

 

20 вересня Пристайко оприлюднив текст домовленості, на яку дав згоду, пояснивши, що радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмайєра", а інше формулювання.

 

1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що "буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством". Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

2 жлвтня голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко заявив, що Україна не підписувала "формули".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.