НОВИНИ

Мінсоцполітики роз’яснило механізм монетизації пільг на оплату комуналки

Порядок призначення виплат залишається незмінним.

У вівторок, 1 жовтня, в Україні запровадили монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики.

 

Зазначено, що новий механізм виплати пільг передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам-надавачам послуг. При цьому, монетизація не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій. Вона є безготівковою (коли Ощадбанк автоматично створює обліковий запис пільговика, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти за підсумками опалювального періоду раз на рік) та готівковою (коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об’єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати «живі» гроші). Зазначається, що заяву на готівкову монетизацію потрібно подати до 15 жовтня.

 

Крім того, порядок призначення виплат залишається незмінним. Суму пільги розраховуватимуть залежно з розміру знижки, на яку пільговик має право за законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

 

Що стосується субсидій, то тепер одержувач субсидії зможе самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: один із уповноважених банків чи виплатні об’єкти Укрпошти (каси у відділеннях чи доставка поштарем до дому). Раніше Ощадбанк був єдиною установою, куди перераховувалися субсидії. Тепер одержувач грошової допомоги може обрати інший банк.

 

Нагадаємо, 21 вересня нардепи прийняли за основу проект закону №1231 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Він передбачає перевірку виплат субсидій, пенсій, пільг та інших виплат за бюджетні кошти і кошти фондів державного соціального і пенсійного страхування.

 

30 вересня уряд анонсував виплату субсидій сім’ям, які витрачають на оплату комунальних послуг понад 15% від своїх доходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.