НОВИНИ

ВАСУ підбив підсумки першого місяця роботи

Новостворений суд отримав 86 проваджень.

Вищий антикорупційний суд протягом першого місяця роботи отримав 86 кримінальних проваджень. Про це у середу, 2 жовтня, повідомив ВАСУ у Facebook.

 

«З 5 по 30 вересня до Вищого антикорупційного суду надійшло 86 кримінальних проваджень, які були розподілені на 7 колегій суддів. На розгляд 6 слідчих суддів загалом потрапило 747 клопотань, скарг та заяв», - ідеться в повідомленні.

 

 

Нагадаємо, 5 вересня, в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд.

 

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник анонсував, що антикорупційні органи передадуть до ВАСУ 208 проваджень.

 

20 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про початок роботи ВАСУ та уточнення підсудності його справ №1025. Документ визначає, що до ВАСУ передаються усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАСУ.

 

Підсудність ВАСУ як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду.

 

Ця норма не поширюється на кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснює або здійснювало Національне антикорупційне бюро та закінчили прокурори САП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.