НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Захарченко не з'явився для допиту у справі про розстріли на Інститутській

Адвокати колишніх беркутівців наразі не визначилися, чи будуть просити Росію про повторний допит Захарченка.

Екс-міністр внутрішніх справ часів колишнього президента Віктора Януковича Віталій Захарченко не з'явився у вівторок, 1 жовтня, до Ростовського обласного суду, аби взяти участь у допиті у справі про розтріли на Інститутській. Про це повідомляє кореспондент Тижня із зали суду.

 

 

Допит колишнього очільника МВС мав розпочатися о 14:30. Адвокати колишніх бійців беркуту та прокурори мали отримати по одній годині для опитування Захарченка. 

 

Коли ж Святошинський райсуд спробував з'ясувати в Ростовського обласного суду, чи фізично з'явився Захарченко на допит, російськи суд сказав, що не з'явився.

 

"На даний момент, о 14:35 за московським та київським часом, свідок Захарченко не з'явився", - повідомив суддя Ростовського обласного суду Герман Жильцов.

 

На уточнююче запитання від Святошинмського районного суду, чи можливе перенесення дати допиту, Жильцов відповів негативно.

 

"Вам знову доведеться звертатися в Мінюст Російської Федерації, така процедура. Після цього російській Мінюст відправить звернення до нас. Однак, зважаючи на тривалість цього процесу, зважайте, що допит зможе відбутися не раніше грудня, оскільки свого часу ви хотіли допитати Захарченка в грудні, а відповідний лист прийшов нам аж у березні", - повідомив Жильцов.

 

Головуючий у справі про розстріли на Інститутській Сергій Дячук відтак оголосив перерву в судовому засіданні до 3 жовтня.

 

"Ми констатуємо, що Ростовський суд не був зобов'язаний забезпечувати явку свідка і зі своєї сторони зробив усе належне для забезпечення допиту",  - сказав Дячук.

 

Своєю чергою, адвокати колишніх беркутівців у коментарі журналістам повідомили, що наразі не визначилися, чи будуть просити Росію про повторний допит Захарченка.

 

"Сьогодні наш свідок не з'явився. Для нас це насправді також несподіванка, оскільки ми отримували його заяву про згоду дати свідчення в суді. Причина неявки, поважна вона чи ні, нам невідома. Напередодні ми з ним не зв'язувались. Чи будемо ми подавати повторне клопотання, з огляду на строки його виконання, будемо радитись", - повідомив журналістам адвокат Стефан Решко.

 

Він також додав, що зв'язок із Захарченком вони підтримують через Facebook.

 

Зауважимо, судові засідання по справі розстрілів на Інститутській тривають з 2016 року. Наразі допитали майже 130 потерпілих. Зараз суд знаходиться на етапі допиту свідків захисту, яких має бути близько 50. Частину свідків захисту складають колишні силовики, які проходять також в інших кримінальних провадженнях щодо злочинів під час Майдану.

 

Як повідомлялося, у Святошинському суді 16 липня відбулося  засідання "Вбивства людей 20.02.2014 під час Євромайдану", під час якого відпустили під домашній арешт колишнього беркутівця Сергія Тамтуру. Головуючий суддя у справі про вбивство 48 та поранення 80 людей на вулиці Інститутській Сергій Дячук заявив, що наразі у суду немає даних про те, що смерті та поранення людей настали внаслідок дій екс-беркутівця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.