НОВИНИ

Жеваго відкинув звинувачення ДБР

Колишній нардеп фігурує у кримінальному провадженні щодо відмивання коштів.

Екс-нардеп Костянтин Жеваго заперечив звинувачення Державного бюро розслідувань щодо мільярдних розтрат банку «Фінанси і кредит». Про це у понеділок, 30 вересня, повідомила залізорудна компанія Жеваго Ferrexpo на фондовій біржі LSE.

 

Зазначено, що Жеваго «не вручили підозру відповідно до українських законів» і він «категорично заперечує будь-які звинувачення у вчиненні неправомірних дій».

 

За його словами, «подібні заяви в медіа порушують його громадянські права, призводять до репутаційних і економічних збитків компанії Ferrexpo і підривають авторитет держави в очах інвесторів».

 

Нагадаємо,  27 вересня ДБР заочно вручило підозру Жеваго за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) ККУ.

 

Жеваго фігурує у провадженні щодо розтрат та відмивання 2,5 млрд грн банку «Фінанси та кредит», бенефіціаром якого він є. У період 2007-2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між фінансовими установами (банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. Кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому Жеваго.

 

Про підозру також було повідомлено п’ятьом топ-посадовцям банку, двоє з яких зараз оголошено у міжнародний розшук.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.